Bestyrelsesformand
Peder Helmuth Hansen
Præsentation

Ansvar: DTF, JTU inkl. lokalt netværk, kontrakter, frivillige, Sønderborg Idrætsråd Elite-puljen 



Se hele beskrivelsen
Kasserer
Bethina Hansen
Præsentation
Ansvar: Regnskabskontrol, bogføring, ekstern rapportering moms, feriepenge, lønregnskab, ansøgninger lokaletilskud, Sønderborg ordning, baner, intern rapportering, bank, klubmodul shop 
Aktiviteter: Aktiv sommer 
Se hele beskrivelsen
Anlægsformand
Srdjan Jovanovic
Præsentation

Ansvar: Hertug Hans vej baner, bane medhjælper og redskabsskur



 

Se hele beskrivelsen
Fastholdelsesudvalgs formand
Knud E Jacobsen
Præsentation

Ansvar: Voksentræningstilbud, Voksenintroduktion, bane team 3&4 


Se hele beskrivelsen
Elitesportsudvalgs rep. i best.
Lea Mikkelsen
Præsentation
U16 ansvarlig
Support funktioner: Repræsentant i bestyrelsen, bestille bolde/udstyr
Ansvar/aktiviteter: LINAK elite camp, juleafslutning
 
Se hele beskrivelsen
Haludvalgsformand
Jens Herborg
Præsentation

Ansvar: Haludvalg inkl. vedligehold og 60+ Fredagstennis

Se hele beskrivelsen
Bestyrelsesmedlem
Espen Rudjord Nielsen
Præsentation
Se hele beskrivelsen
Baneteams
Zdravko Lozancic
Præsentation
53385161

 Ansvar:      Bane team 1&2, kaptajn 

Se hele beskrivelsen
Panagiotis Bozopoulos
Præsentation

 Ansvar:         Bane team 1&2 

Se hele beskrivelsen
Per Christensen
Præsentation

Ansvar:   Bane team 1&2 

Se hele beskrivelsen
Jesper Evald
Præsentation

 Ansvar:     Bane team 3&4, kaptajn 

Se hele beskrivelsen
Erik Kiil
Præsentation
29861350

 Ansvar:      Bane team 3&4 

Se hele beskrivelsen
Knud E Jacobsen
Præsentation

Ansvar: Voksentræningstilbud, Voksenintroduktion, bane team 3&4 


Se hele beskrivelsen
Lars Duggen
Præsentation

 Ansvar:   Bane team 5&6, kaptajn  

Se hele beskrivelsen
Ejner Lykke
Præsentation
 
Ansvar:         Diverse breddeturneringer, baneteam 5&6 
Se hele beskrivelsen
Jens Rasmussen
Præsentation

 Ansvar:    Bane team 5&6 

Se hele beskrivelsen
Jens Staadsen Petersen
Præsentation

 Ansvar:   Tirsdagstennis ude, diverse breddeturneringer og Bane Team 8&9

Se hele beskrivelsen
Jan Steen
Præsentation
Ansvar:       Bane team 8&9 
Se hele beskrivelsen
Markus Rösgen
Præsentation
U6-8 ansvarlig 
Support funktioner: Ajourføring af klubmodul
Ansvar/aktiviteter: Diverse opgaver i SE udvalg
Bane team 8&9
Se hele beskrivelsen
Leif Bødtcher Jensen
Præsentation

 Ansvar:      Materiale specialist (tromle osv.) 

Se hele beskrivelsen
Ole Lybæk Petersen
Præsentation

 Ansvar:        Specialist 

Se hele beskrivelsen
Fastholdelsesudvalg
Leif Aas Andersen
Præsentation

 Ansvar:        Torsdagsdoubler

Se hele beskrivelsen
Søren Ege Nielsen
Præsentation

 Ansvar:     Opgaver i.f.m. breddeturneringer

Se hele beskrivelsen
Jens Herborg
Præsentation

Ansvar: Haludvalg inkl. vedligehold og 60+ Fredagstennis

Se hele beskrivelsen
Ejner Lykke
Præsentation
 
Ansvar:         Diverse breddeturneringer, baneteam 5&6 
Se hele beskrivelsen
Henrik Malmmose
Præsentation



Se hele beskrivelsen
Jens Staadsen Petersen
Præsentation

 Ansvar:   Tirsdagstennis ude, diverse breddeturneringer og Bane Team 8&9

Se hele beskrivelsen
Elitesportsudvalg
Frank Petersen
Præsentation
Cheftræner
Ansvar: Træningsplanlægning, udtagelse af hold og rangering af elitespillere 
Se hele beskrivelsen
Andrei-Alexandru Popa
Præsentation
Træner repræsentant i SE udvalg 
Ansvar/aktiviteter: Klubmesterskab, indv. turneringer DTF 
Se hele beskrivelsen
Mine Bervig
Præsentation
U10 ansvarlig 
Ansvar/aktiviteter: Uge 27 camp - tennis skole, indv. turneringer DGI/JTU
Se hele beskrivelsen
Susanna Esbensen
Præsentation
Senior/U18 ansvarlig 
Ansvar/aktiviterer: Turneringer (hold)
 
 
Se hele beskrivelsen
Jens Krusegaard
Præsentation
U14 ansvarlig
Ansvar/aktiviteter: Team Danmark, skolesamarbejde/skole tennis, samarbejde med Humlehøjskolen, IHS/STA 
Se hele beskrivelsen
Lea Mikkelsen
Præsentation
U16 ansvarlig
Support funktioner: Repræsentant i bestyrelsen, bestille bolde/udstyr
Ansvar/aktiviteter: LINAK elite camp, juleafslutning
 
Se hele beskrivelsen
Claus De La Motte Pedersen
Præsentation
U12 ansvarlig
Ansvar/aktiviteter: Indv. turneringer DGI/JTU
Se hele beskrivelsen
Markus Rösgen
Præsentation
U6-8 ansvarlig 
Support funktioner: Ajourføring af klubmodul
Ansvar/aktiviteter: Diverse opgaver i SE udvalg
Bane team 8&9
Se hele beskrivelsen
Haludvalg
Kurt Baasch
Præsentation

 Ansvar:       Sanitet

Se hele beskrivelsen
Relations
Josh Rotsheck
Præsentation
Ansvar:    Posters, layout etc.
Se hele beskrivelsen
Lars Eskildsen
Præsentation

 Ansvar:   Coolsport HEAD kontrakt, In-Sport og sponsorering LINAK-elitecamp 

Se hele beskrivelsen
Stig Holmberg Sørensen
Præsentation
Ansvar: Aftaler
Se hele beskrivelsen
Thomas Ebeling
Præsentation
Ansvar: Aftaler
Se hele beskrivelsen
Referee
Peder Helmuth Hansen
Præsentation

Ansvar: DTF, JTU inkl. lokalt netværk, kontrakter, frivillige, Sønderborg Idrætsråd Elite-puljen 



Se hele beskrivelsen
Lene S. H. Duus
Præsentation
Ansvar:      
Se hele beskrivelsen
Otto Andersen
Præsentation
20621372


Se hele beskrivelsen
Susanna Esbensen
Præsentation
Senior/U18 ansvarlig 
Ansvar/aktiviterer: Turneringer (hold)
 
 
Se hele beskrivelsen
Jens Herborg
Præsentation

Ansvar: Haludvalg inkl. vedligehold og 60+ Fredagstennis

Se hele beskrivelsen
Sten-olof Jansson
Præsentation
Se hele beskrivelsen